Zadzwoń +48 61 828 33 66
Godziny pracy Pon - Pt 8:00 do 16:00

Przesiewacze

KOMPTECH

Przesiewacze to maszyny niezbędne przy oddzielaniu od siebie materiałów o różnych grubościach. Za pomocą sit mogą dzielić materiały na frakcje o innych rozmiarach, a także oddzielać odpad od pełnowartościowego materiału. Stosowane są głównie w miejscach wytwarzania i składowania kruszyw budowlanych. Profesjonalne przesiewacze Komptech sprawdzaj się również w punktach selekcji odpadów, kompostowniach, a także innych dziedzinach przemysłu.

Rodzaje przesiewaczy

Duża funkcjonalność i wiele możliwości zastosowania tych urządzeń wpływa na fakt, że przesiewacze to szereg różnego typu maszyn. Można dokonać ich podziału, biorąc pod uwagę między innymi mechanikę działania. Tutaj można wyróżnić:
przesiewacze bębnowe – najpopularniejsze maszyny, w których materiał za pomocą leja dostarczany jest do dużego obrotowego bębna pokrytego systemem sit;
przesiewacze gwiaździste – wyposażone w szereg obrotowych wałów, które upuszczają drobny materiał, a grubsze elementy posyłają dalej. Przydają się głównie do rozdzielania drewna;
przesiewacze wibracyjne – w tych maszynach sita wprowadzane są w ruch wibracyjny, co pozwala na przesiewanie materiału drobniejszych frakcji.

Poza mechaniką działania, przesiewacze dzielą się także typami konstrukcji. W naszej ofercie znajdują się głównie maszyny mobilne w formie przyczep, które można zamontować do ciągników. Alternatywną konstrukcją są przesiewacze stacjonarne, zamontowane na stałe w specjalnie do tego przygotowanym miejscu. Do takich konstrukcji trzeba dowozić materiał za pomocą maszyn transportowych.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze przesiewacza?

Poza różnymi konstrukcjami przesiewacze mają też różne wymiary i funkcjonalność. Konstrukcje stacjonarne sprawdzą się w małych punktach, takich jak składy materiałów budowlanych, a także w branży rolniczej i wydobywczej. Z kolei mobilne przyczepy znajdą zastosowanie w składowiskach o dużej powierzchni. Przy wyborze odpowiedniego produktu warto zwrócić uwagę na wydajność, podawaną w metrach sześciennych na godzinę. Spore znaczenie dla komfortu pracy będzie miała pojemność leja na załadunek materiału.