Zadzwoń +48 61 828 33 66
Godziny pracy Pon - Pt 8:00 do 16:00

Przerzucarki do pryzm

KOMPTECH

Przerzucarki do pryzm to profesjonalne maszyny przeznaczone do optymalizowania procesów zachodzących w masach kompostu. Maszyny wyposażone są w obrotowy wał, który podnosi masy kompostu i innych naturalnych materiałów. W ten sposób doprowadza więcej powietrza do fermentowanego materiału, a dodatkowo pozwala odprowadzić nadmiar gazów. Przerzucarki do pryzm spulchniają odpady, odprowadzają nadmiar ciepła, a wraz z nim wilgoć.

Rodzaje przerzucarek

Przerzucarki do pryzm różnią się między innymi budową samej maszyny. Najczęściej spotykanym wariantem są samobieżne przerzucarki kompostu, wyposażone w samodzielny napęd. Z reguły wykorzystywane są tu napędy gąsienicowe umieszczone po obu stronach bębna obrotowego. Szczelna kabina operatora znajduje się nad bębnem, co ułatwia precyzyjne sterowanie pojazdem.

Drugim wariantem są przerzucarki do pryzm, montowane do ciągników rolniczych. To konstrukcje o nieco mniejszych bębnach. Maszyna mocowana jest do ciągnika, a bęben prowadzony prostopadle do toru jazdy traktora.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze przerzucarki do pryzm?

W tej grupie znalazły się profesjonalne przerzucarki Komptech przeznaczone do najbardziej wymagających zadań. Maszyny są dostępne w kilku wariantach, a różnią się wymiarem i parametrami technicznymi. Wszystkie modele charakteryzują się żywotnością i dużą wydajnością. Każda samojezdna przerzucarka jest objęta opieką gwarancyjną, a także możliwością serwisowania po upływie tego okresu.

Wybierając maszyny do prowadzenia prac, warto zwrócić uwagę głównie na przepustowość. Jest to ilość odpadów, jakie w określonym czasie może przerzucić maszyna. Ten współczynnik jest wypadkową między innymi:
wymiarów zgrabiarki,
maksymalnych obrotów bębna,
prędkości maszyny.

W zależności od miejsca prowadzenia pracy można też dobrać napęd kołowy lub gąsienicowy. Dobrym wyborem są maszyny wyposażone w podnoszoną kabinę operatora, a także przejrzysty panel sterowania. Sporym ułatwieniem będzie też możliwość szybkiej wymiany wału i zmiany kierunku obrotu.