Zadzwoń +48 61 828 33 66
Godziny pracy Pon - Pt 8:00 do 16:00

Nowa maszyna przeładunkowa Sennebogen 825 Electro Battery: pełna elastyczność

Niedługo po wprowadzeniu pierwszej elektryczno-bateryjnej maszyny przeładunkowej 817 E, w ofercie firmy Sennebogen pojawiła się druga maszyna z takim napędem. Model 825 Electro Battery zapewnia identyczne parametry robocze, co jego odpowiednik w wersji spalinowej, ale jest całkowicie bezemisyjny.

Firma Sennebogen od 25 lat produkuje maszyny zasilane elektrycznie, dlatego było tylko kwestią czasu, kiedy jej portfolio zostanie rozbudowane o jednostki z napędem bateryjnym. Najnowsza maszyna tego typu ma masę eksploatacyjną ok. 30 ton i dysponuje maksymalnym zasięgiem 14 m. Posiada wszystkie zalety jednostek podłączanych do sieci, czyli niższe o ok. 40% koszty eksploatacji, brak emisji spalin oraz niski poziom hałasu i wibracji. Nie ma tu jednak kluczowych ograniczeń wynikających z konieczności stałego podłączenia maszyny do sieci, dlatego może się ona swobodnie przemieszczać po terenie zakładu i pracować w dowolnym miejscu.

Zastosowany zestaw baterii litowo-jonowych o pojemności 378 kWh wystarcza na 6-8 godzin – zależnie od warunków eksploatacji i wybranego trybu pracy: eco, standard lub max. Uzupełnianie energii jest bardzo proste, ponieważ odbywa się za pomocą wbudowanej ładowarki o mocy 44 kW. Maszynę podłącza się do zwykłego gniazda siłowego i nie ma konieczności inwestowania w drogą stację ładowania. Osiągnięcie 100% zajmuje maksymalnie 8 godzin, ale co istotne ładowanie może odbywać się podczas pracy. To zasługa rozwiązania Dual Power Management System, dzięki któremu maszyna zużywa wówczas energię z sieci, a jej nadwyżki powstające w chwilach mniejszego zapotrzebowania na prąd, są magazynowane w akumulatorach. Tym samym zwiększa się autonomiczność unikatowej koparki, przy jednoczesnym skróceniu czasu potrzebnego na pełne naładowanie baterii.

Jeśli chodzi o trwałość baterii, Sennebogen udziela gwarancji na 3 tys. cykli ładowania i jednocześnie zapewnia, że po 1000 cyklach ich sprawność dalej będzie na poziomie powyżej 85%, co jest najlepszym wynikiem na rynku. Biorąc pod uwagę liczbę godzin pracy na jednym ładowaniu oraz liczbę cykli możliwych do zrealizowana na jednym zestawie ogniw okazuje się, że ich trwałość wynosi ok. 25 tys. godzin, co odpowiada żywotności takiej maszyny w trudnych warunkach. Zestaw akumulatorów znajduje się z tyłu maszyny, pełniąc rolę naturalnej przeciwwagi.

Model 825 Electro Battery jest napędzany silnikiem elektrycznym o mocy 110 kW. Przy braku zewnętrznego zasilania źródłem energii są akumulatory umieszczone w miejscu przeciwwagi.

Nowa maszyna jest tańsza w użytkowaniu, jak również bardziej przyjazna dla środowiska. Zakładając intensywność eksploatacji na poziomie 2000 godzin rocznie, umożliwia ograniczenie emisji CO2
o ponad 50 ton! Poza tym ma ona prostszą konstrukcję, jest też łatwiejsza i tańsza w utrzymaniu, m.in. dzięki rzadszym i mniej kosztownym przeglądom okresowym (brak oleju silnikowego, wielu filtrów itp.).

Model 825 Electro Battery jest oferowany z cenioną na całym świecie kabiną Maxcab II, opracowaną w oparciu o informacje zwrotne z różnych rynków. Stanowi gwarancję bezpieczeństwa, a także najwyższego

komfortu i doskonałej widoczności, które w wymierny sposób przekładają się na percepcję i wydajność operatora. Dostęp do wnętrza ułatwiają przesuwne drzwi oraz szeroki podest umieszczony obok kabiny.

Szeroki podest z barierką i przesuwne drzwi kabiny Maxcab zapewniają maksymalne bezpieczeństwo
podczas wchodzenia i wychodzenia z maszyny.

W ramach opcji można ją doposażyć w fabryczne elementy ochronne, takie jak np. szyby kuloodporne, osłony siatkowe czy kraty, często zamawiane do pracy z odpadami gabarytowymi, drewnem czy przy wyburzeniach. Do wyboru są też dodatkowe światła LED, polepszające widoczność w czasie krótkich zimowych dni. Kabina Maxcab II występuje ponadto w odmianie tzw. przemysłowej. Taka wersja charakteryzuje się jednoczęściową szybą czołową pochyloną do przodu, co zapewnia jeszcze lepsze pole widzenia, mniejsze gromadzenie się kurzu i większą przestronność wnętrza. Standardowo jest wykonana ze szkła kuloodpornego, tak samo jak okno dachowe.

Model 825 Electro Battery jest oferowany z cenioną na całym świecie kabiną Maxcab II, opracowaną w oparciu o informacje zwrotne z różnych rynków. Stanowi gwarancję bezpieczeństwa, a także najwyższego

Możliwość podłączenia koparki do typowego gniazda siłowego zapobiega konieczności zakupu zewnętrznej ładowarki.

komfortu i doskonałej widoczności, które w wymierny sposób przekładają się na percepcję i wydajność operatora. Dostęp do wnętrza ułatwiają przesuwne drzwi oraz szeroki podest umieszczony obok kabiny. W ramach opcji można ją doposażyć w fabryczne elementy ochronne, takie jak np. szyby kuloodporne, osłony siatkowe czy kraty, często zamawiane do pracy z odpadami gabarytowymi, drewnem czy przy wyburzeniach. Do wyboru są też dodatkowe światła LED, polepszające widoczność w czasie krótkich zimowych dni. Kabina Maxcab II występuje ponadto w odmianie tzw. przemysłowej. Taka wersja charakteryzuje się jednoczęściową szybą czołową pochyloną do przodu, co zapewnia jeszcze lep-
sze pole widzenia, mniejsze gromadzenie się kurzu i większą przestronność wnętrza.

Standardowo jest wykonana ze szkła kuloodpornego, tak samo jak okno dachowe.