Mobilny przesiewacz bębnowy (drum screen) PRIMUS

Specyfikacja maszyny

Marka:
KOMPTECH
Model:
PRIMUS
Waga (kg):
-
Typ
Przesiewacze

Profesjonalne przesiewacze to maszyny przydatne w różnych branżach przemysłu. Mobilny przesiewacz bębnowy Primus jest niewielkim i bardzo wydajnym urządzeniem przeznaczonym do czyszczenia i oddzielania materiału. Ma formę przyczepy, w której zamontowano obrotowy bęben z sitami. Dzięki mobilnej konstrukcji Primus Komptech można dowieźć w wybrane miejsce i wykonywać nim określone prace. Jego funkcjonalność przydaje się przy czyszczeniu materiałów za zabrudzeń, a nawet przy dzieleniu kruszyw i produktów sypkich na frakcje. Z jego pomocą można podzielić kruszywa budowlane, węgiel, biomasę, a także różnego rodzaju wyroby rolnicze.

Wydajność mobilnego przesiewacza bębnowego Primus

Sporą zaletą przesiewacza Komptech Primus jest jego duża wydajność w stosunku do wymiarów. Sama przyczepa ma długość prawie 10 metrów. Na tym odcinku znajduje się pojemnik na materiał o pojemności 3 m3 i bęben do przesiewania długi na 4,5 metra o średnicy 1450 mm. Bęben ma powierzchnię roboczą 16 m2 i może poruszać się z prędkością 21 obrotów na minutę, co pozwala na bardzo wydajną i skuteczną pracę. Pojemnik przesiewacza Komptech Primus może być zasypany materiałem o grubej frakcji do wysokości 2,3 metra. Za odprowadzanie gotowego materiału odpowiada taśma transportowa o szerokości 1,34 m i długości 2,9 m. Ta konstrukcja jest w stanie wynieść materiał na wysokość ponad 2,6 metra.

Wysoka jakość przesiewacza Primus marki Komptech

Mobilny przesiewacz bębnowy Primus jest wyposażony w silnik spalinowy diesla o mocy 38 kW. To silnik porusza napęd łańcuchowy bębna, a także taśmy odprowadzające gotowy materiał. Taka jednostka napędowa daje mu dużą swobodę pracy, a także ogranicza niezbędne prace serwisowe. Ceniona jest też za wydajność i awaryjność na minimalnym poziomie. Cała maszyna Primus Komptech to wyrób bardzo trwały i ceniony przez użytkowników za wysoką jakość. Do jego produkcji wykorzystano solidne materiały, a w konstrukcji zaplanowano pomysłowe rozwiązania. Wszystkie te parametry sprawiają, że przy wydajności przesiewania nawet 70 m3 materiału na godzinę maszyna jest liderem w swojej klasie.