Mobilny przesiewacz bębnowy (drum screen) CRIBUS 5000

Specyfikacja maszyny

Marka:
KOMPTECH
Model:
DRUM SCREENS
Waga (kg):
-
Typ
Przesiewacze

Mobilny przesiewacz Cribus 5000 to potężna maszyna wykorzystywana do różnego typu prac. Zadaniem urządzenia jest przesiewanie kruszyw i innych materiałów sypkich. Komptech Cribus 5000 jest wyposażony w bęben obrotowy z sitami o jednolitych wymiarach oczka. W czasie pracy maszyna jest w stanie oczyścić materiał z drobnych zabrudzeń i oddzielić wartościowe części masy. Za pomocą tego przesiewacza można też podzielić czysty materiał na konkretne frakcje. Duża pojemność, funkcjonalność i wydajność sprawiają, że przesiewacze Komptech znajdują zastosowanie w wielu branżach. Najczęściej wykorzystywane są w przemyśle wydobywczym przy pozyskiwaniu kruszyw budowlanych. Wykorzystuje się je również do przygotowania biomasy drzewnej, w segregacji odpadów, a także szeroko w rolnictwie.

Ekonomiczny mobilny przesiewacz Cribus 5000

Przesiewacz bębnowy z napędem elektrycznym Cribus 5000 to maszyna w formie pół-przyczepy o długości 13,6 metra i wadze do 26 ton. Jest zasilana generatorem elektrycznym o mocy 50 kV/A. Zarówno praca bębna obrotowego, jak i taśm do dostarczania i wyrzucania materiału, są zasilane prądem elektrycznym. Dzięki pojedynczemu systemowi zasilania i pracy maszyna w minimalnym stopniu wymaga czynności kontrolnych i serwisowych. Mobilny przesiewacz Cribus 5000 jest uznawany za bardzo ekonomiczny i przyjazny w obsłudze.

Wysoka wydajność przesiewacza bębnowego Cribus 5000

Zaletą tej maszyny jest także jej ogromna wydajność. Przesiewacz bębnowy z napędem elektrycznym Cribus 5000 jest wyposażony w bęben o długości 7,7 m i średnicy 2,2 metra. Daje to prawie 50 m2 powierzchni przesiewania, która pracuje z prędkością 20 obrotów na minutę. Tak długi bęben pozwala na bardzo precyzyjne przesiewanie materiału nawet niewielkich frakcji i zapewnia wydajność do 270 m3 przerobionego materiału na godzinę. Ponadto Komptech Cribus 5000 jest wyposażony w zbiornik na materiał do przesiewania o pojemności 6 m3. Z całością zintegrowana została taśma do odprowadzania materiału. Jej szerokość to ponad 1,6 m, co pozwala na odprowadzanie jednocześnie dużych ilości materiału. Długość 4,5 m i wysokość krawędzi na poziomie prawie 3 m umożliwiają załadunek pojazdów i usypywanie hałd na magazynach.

Silnik

Silnik Diesla (kW):-
Generator (kV/A):50
Pobór mocy elektrycznej (kW):-

Parametry:

Obszar przesiewania (m2):50
Długość (mm):7700
Średnica bębna (mm)):2200
Maksymalne obroty (rpm):20

Podawanie materiału:

Pojemność zbiornika (m3):~6
Długość wsypu (mm):4500
Szerokość wsypu (mm):1675
Wysokość wsypu (mm):2950

Rozładunek materiału

Maksymalna wysokość zsypu frakcji gruboziarnistej(mm):3500
Maksymalna wysokość zsypu frakcji drobnoziarnistej(mm):3350

Wymiary transportowe

Długość przyczepa:-
Szerokość przyczepa:-
Wysokość przyczepa:-
Długość Track:-
Szerokość Track:-
Wysokość Track:-
Długość pół-przyczepa:13600
Szerokość pół-przyczepa:2550
Wysokość pół-przyczepa:4000

Waga

Przyczepa w zależności od wyposażenia (~t):-
Pół-przyczepa w zależności od wyposażenia (~t):26

Maksymalna wydajność

W zależności od materiału (m3/h):270