Rozdrabniacz szybkooborotwy Axtor 6210 KOMPTECH

Specyfikacja maszyny

Model:
AXTOR 4510 / 6210
Waga (kg):
21 - 23t
Typ
Rozdrabniacze

Maszyna do obróbki drewna Axtor 6210 to profesjonalne urządzenie przeznaczone do prac ogrodniczych i leśnych. Jego zadaniem jest rozdrabnianie zdrewniałych materiałów roślinnych o różnej grubości i dalszym przeznaczeniu. Powszechnie stosuje się rozdrabniacz Axtor 6210 do odpadów zielonych, czyli gałęzi ściętych przy korekcyjnym przycinaniu drzew, a także krzewów o niewielkiej średnicy konarów. Taka masa nadaje się do kompostowania i produkcji nawozów torfowych. Rozdrabniacz może być wykorzystywany także do rozdrabniania konarów drzew i przerabiania ich na biomasę. Do podajnika można wsunąć konary o średnicy nawet 1 metra i dowolnej długości, na co pozwala otwarty podajnik. W Komptech Axtor 6210 bardzo łatwo można zmienić osprzęt roboczy i płynnie przejść z przetwarzania krzewów, do obróbki konarów drzew.

Rozdrabniacz Axtor 6210 do odpadów zielonych

Profesjonalne rozdrabniacze przemysłowe znajdują zastosowanie w wielu branżach związanych z obróbką drewna. Najczęściej wykorzystywane są w przemyśle leśnym przy przetwarzaniu pozostałości po wyrębie. Rozdrabniacz Axtor 6210 do odpadów zielonych jest urządzeniem niezbędnym w dużych sadach i szkółkach drzew. Przydaje się szczególnie w okresie prowadzenia cięcia korekcyjnego i pielęgnacyjnego. Ponadto maszyna wykorzystywana jest w przemyśle energetycznym do wytwarzania biomasy z konarów drzew chorych i nienadających się do przetworzenia w inny sposób.

Działanie maszyny do obróbki drewna Axtor 6210

Maszyna do obróbki drewna Axtor 6210 jest wykonana w formie przyczepy do ciągników. Do części roboczej prowadzi gardziel o szerokości 1450 mm i wysokości 850 mm, która ma formę otwartą. Maszyna jest wyposażona w rotor o średnicy 1000 mm, zakończony szeregami zębów dostosowanych do konkretnego materiału. Po wstępnym rozdrobnieniu materiał trafia na kosze sitowe, których rozmiar dostosowany jest do pożądanej wielkości frakcji. Gotowa masa za pomocą ruchomego podajnika może być skierowana do pojemnika załadowczego w pojazdach albo w inne miejsce składowania. W ofercie bax-maszyny.pl znajduje się fabrycznie nowy rozdrabniacz Komptech Axtor 6210 objęty gwarancją. W przypadku wątpliwości dotyczących jego wydajności i parametrów zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową specyfikacją.